Şirket Profili

Dual Kimya; 1990 yılında İstanbul’da kurulmuş ve ilk olarak güve kovucu imalatı ve haşere mücadele ürünleri pazarlayarak faaliyetine başlamıştır. Kuruluşundan üç yıl sonra haşere kontrol ürünleri üretimi için marka ve ruhsat çalışmaları başlatmış, çalışmalarının neticesinde çok sayıda ürün geliştirip pazara sunmuş ve pazarında ciddi başarılar elde etmiştir. Farklı markalarda 15 adet Biosidal ürün ruhsatı bulunan şirketimiz bununla birlikte yapışkan tuzaklar, fare kontrol ürünleri (Rodentisitler) ve ev kokuları üretimi yapmaktadır.

Dual Kimya; Filit, Shock Out, Badcat, Filtrap markalarıyla çok sayıda haşere kontrol ürünü üretmekte ve pazarlamaktadır. Şirketimiz, sektörün ihtiyaçlarını göz önüne alarak kaliteli hammadde ve mamul ihtiyacını desteklemek amacı için Avrupalı üreticiler ile tedarik ve distribütörlük anlaşmaları imzalayarak ürün kalitesiyle beraber çeşitliliğinide artırmış ve artırmaya devam etmektedir.

Şirketimiz pazarlama alanında kendisini geliştirmeyi ilke edinerek Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde pazarlama ekibi kurmuştur. Bu sayede yurt içinde çok sayıda dağıtıcı ve perakende noktaya ulaşılmıştır. Büyük ecza depoları ile anlaşmalar yaparak çok sayıda eczane de ürünlerini satırmaya başlamıştır. Dağıtım kanallarının genişlemesi ile sektördeki rakipleri arasında üst sıralara yükselmiş ve dünyaca bilinen markalarla rekabet edecek seviyeye gelmiştir.

Dış pazarlarla ilgili çalışmalarını da hızla sürdüren şirketimiz, komşu ülkeler ağırlıklı olmak üzere ihracat yapmaya başlamıştır. Irak, Arnavutluk, Libya, Suriye, Makedonya, Cezayir, Fas ve Tunus bu ülkeler arasındadır.

Şirketimiz çevreye duyarlı, insan sağlığına değer veren bir anlayışla teknolojiyi takip ederek hem Türkiye’de hem de dünya pazarlarında hak ettiği yere sağlam adımlarla yürümektedir. Ayrıca şirketimiz, her yıl artan yeni ürün yatırımları sayesinde pazarın ihtiyaçlarına uygun ürünleri bünyesine katmanın haklı gururunu da yaşamaktadır. Ürünlerimize olan güvenimizle tüm dünya pazarlarında hedeflediğimiz başarıya heyecanla koşuyoruz ve koşmaya devam edeceğiz.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, çevre ve insan sağlığı üstünlüğünü koruyarak ülkemiz ve sanayimiz için yeni ürünleri ve Ar-Ge projeleri ile ilgili gerekli yatırımları yapmak, aynı zamanda bu ürünleri uluslararası pazarlara ulaştırmayı hedefleyen adımları atmaktır.

Misyonumuz

Misyonumuz, sorumluluk duygusu ve yüksek ticari ahlak ile meydana getirdiğimiz ürünleri, müşterilkerimizin ilk tercihi olmasıdır. Ayrıca çalışanlarımız, hissedarlarımız ve müşterilerimiz için önemli ve değer yaratan bir şirket olmaktır.